Matkap Bataryaları

Ahşap, beton, mermer gibi sert zeminlerin delinmesini sağlayan, elektrikle ve şarjla çalışan tadilatı kolaylaştırıcı aletlerdir. Matkaplar kullanımlarına göre çeşitlilik göstermektedir, profesyonel olanlar için çok daha güçlü ve farklı matkap türleri kullanılırken, evde ufak tefek tadilatlar için çok da profesyonel olmayan, yüksek beceri gerektirmeyen matkaplar bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Darbeli Matkap Modelleri: Duvar beton gibi sert zeminlerde kullanılan, yüksek enerji isteyen kuvvetli matkaplardır. En sesli çalışan matkap türüdür. Genellikle profesyonel kullanıma uygunlardır.

Darbesiz Matkap Modelleri: Ahşap, metal, plastik gibi daha yumuşak zeminlerde kullanılan bu tür darbeli matkaba göre daha az ses çıkartmaktadır. Daha çok evde tadilat işlerinde kullanılır.

Ayrıca matkap modelleri kablolu ve şarjlı(akülü) modeller olarak da çeşitlenmektedir. Kablolu matkap modelleri prize ihtiyaç duyularak çalıştığı için her alanda kullanım kolaylığı taşımadığından daha az tercih edilmektedir. Şarjlı matkap modelleri ise şarj edildikten sonra her hangi bir elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadığı için daha çok tercih edilmektedir.