Elektrikli Scooterlar

Elektrikli bisikletlerin normal bisikletlerden farkı bisiklete takılan motor desteğidir. Sürücünün pedal kuvvetine ek olarak istenildiğinde elektrik desteği devreye girerek sürücüye yardımcı olur. Elektrikli bisiklet istenildiğinde standart bisiklet olarak da kullanılabilir. Elektrikli bisikletler bisiklet sınıfına girerek ehliyet ve plaka zorunluluğundan muaftır, bu nedenle de çokça tercih edilmektedir. Elektrikli bisikletler kullanılışına göre türlere ayrılmıştır. Elektrikli katlanır bisiklet, elektrikli dağ bisikletleri, elektrikli şehir bisikletleri ve elektrikli gravel bisikletler olarak 4 türden oluşmaktadır. Ayrıca elektrikli bisikletler. Elektrikli bisiklet modelleri pedallarında 248W bulunduruyor, 1000W a kadar güç bulunduran bisikletlere ehliyet gerekiyor.

Elektriksiz Scooter: İnsan gücü gerektiren daha çok çocuklar tarafından tercih edilmekle birlikte yetişkinler içinde üretilen çok kısa mesafelerde sürülebilen manuel bir araçtır.

Elektrikli  Scooter: Elektriksizlere göre daha uzun mesafe gidebilen, fren gaz sistemleri olan daha yüksek yerleri çıkabilen her yaştan insanın tercih edebileceği türlerdir. Bunlara Xiaomi Mi Pro2, Onvo OV-006 ve Scoowy 500W Pro Max modelleri örnek gösterilebilir.